FAN2558MP12X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN2558MP12X
FAN2558MP12X
型号
FAN2558MP12X
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 1.2V 180MA 6MLP
数据表
FAN2558MP12X.pdf
交付服务
FAN2558MP12X
内容 *
    FAN2558MP12X 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR50dB (100kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable, Power Good
    Current - Output180mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (2x2)
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V