FAN2510S285X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN2510S285X
FAN2510S285X
型号
FAN2510S285X
描述
IC REG LIN 2.85V 100MA SOT23-5
数据表
FAN2510S285X.pdf
交付服务
FAN2510S285X
内容 *
    FAN2510S285X 规格
    RoHSRoHS
    PSRR43dB (120Hz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.14V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)50 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.85V