FAN2505S28X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN2505S28X
FAN2505S28X
型号
FAN2505S28X
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 2.8V 200MA SOT23-5
数据表
FAN2505S28X.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
FAN2505S28X
内容 *
    FAN2505S28X 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR43dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output200mA
    Protection FeaturesOver Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.2V @ 200mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)75 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V