FAN2505S26X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN2505S26X
FAN2505S26X
型号
FAN2505S26X
描述
IC REG LINEAR 2.6V 200MA SOT23-5
数据表
FAN2505S26X.pdf
交付服务
FAN2505S26X
内容 *
    FAN2505S26X 规格
    RoHSRoHS
    PSRR43dB (120Hz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output200mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.2V @ 200mA
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)75 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.6V