FAN2501S25X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN2501S25X
FAN2501S25X
型号
FAN2501S25X
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT23-5
数据表
FAN2501S25X.pdf
交付服务
FAN2501S25X
内容 *
    FAN2501S25X 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR43dB (120Hz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.14V @ 100mA
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)50 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V