FAN2500S33X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN2500S33X
FAN2500S33X
型号
FAN2500S33X
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
数据表
FAN2500S33X.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
FAN2500S33X
内容 *
    FAN2500S33X 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR43dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.14V @ 100mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)50 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V