FAN1950D25X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN1950D25X
FAN1950D25X
型号
FAN1950D25X
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A DPAK
数据表
FAN1950D25X.pdf
交付服务
FAN1950D25X
内容 *
    FAN1950D25X 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output1.5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)14V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-252, (D-Pak)
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V