FAN1616AS33X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN1616AS33X
FAN1616AS33X
型号
FAN1616AS33X
品牌
onsemi
描述
IC REG LIN 3.3V 500MA SOT223-4
数据表
FAN1616AS33X.pdf
交付服务
FAN1616AS33X
内容 *
    FAN1616AS33X 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR72dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-4
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V