FAN1582T25
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN1582T25
FAN1582T25
型号
FAN1582T25
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 2.5V 3A TO220-5
数据表
FAN1582T25.pdf
交付服务
FAN1582T25
内容 *
    FAN1582T25 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-5
    Control Features-
    Current - Output3A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)7V
    Voltage Dropout (Max)1.18V @ 3A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-5
    Current - Quiescent (Iq)6 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V