FAN1582M12X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN1582M12X
FAN1582M12X
型号
FAN1582M12X
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 1.2V 3A TO263-5
数据表
FAN1582M12X.pdf
交付服务
FAN1582M12X
内容 *
    FAN1582M12X 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Control Features-
    Current - Output3A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)7V
    Voltage Dropout (Max)1.18V @ 3A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-5
    Current - Quiescent (Iq)6 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V