FAN1581T25
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN1581T25
FAN1581T25
型号
FAN1581T25
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 2.5V 5A TO220-5
数据表
FAN1581T25.pdf
交付服务
FAN1581T25
内容 *
    FAN1581T25 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-5
    Control Features-
    Current - Output5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)7V
    Voltage Dropout (Max)1.18V @ 5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-5
    Current - Quiescent (Iq)6 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V