FAN1117AT25
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN1117AT25
FAN1117AT25
型号
FAN1117AT25
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1A TO220-3
数据表
FAN1117AT25.pdf
交付服务
FAN1117AT25
内容 *
    FAN1117AT25 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR72dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-3
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V