FAN1086M285
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN1086M285
FAN1086M285
型号
FAN1086M285
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 2.85V 1.5A TO263-3
数据表
FAN1086M285.pdf
交付服务
FAN1086M285
内容 *
    FAN1086M285 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR72dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output1.5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature25°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)7.5V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.85V