FAN1084M33X
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
FAN1084M33X
FAN1084M33X
型号
FAN1084M33X
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 3.3V 4.5A TO263-3
数据表
FAN1084M33X.pdf
交付服务
FAN1084M33X
内容 *
    FAN1084M33X 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output4.5A
    Protection FeaturesOver Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature25°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)7V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 4.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-3
    Current - Quiescent (Iq)4 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V