CS8120YDR14
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
CS8120YDR14
CS8120YDR14
型号
CS8120YDR14
描述
IC REG LINEAR 5V 300MA 14SOIC
数据表
CS8120YDR14.pdf
交付服务
CS8120YDR14
内容 *
    CS8120YDR14 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control FeaturesEnable, Reset
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 200mA
    Current - Supply (Max)15 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package14-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)650 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V