CS8120YDPR5
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
CS8120YDPR5
CS8120YDPR5
型号
CS8120YDPR5
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 5V 300MA D2PAK-5
数据表
CS8120YDPR5.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
CS8120YDPR5
内容 *
    CS8120YDPR5 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Control FeaturesEnable, Reset
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Over Voltage, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 200mA
    Current - Supply (Max)15 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageD2PAK-5
    Current - Quiescent (Iq)650 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V