CS8101YT5
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
CS8101YT5
CS8101YT5
型号
CS8101YT5
描述
IC REG LINEAR 5V 100MA TO220-5
数据表
CS8101YT5.pdf
交付服务
CS8101YT5
内容 *
    CS8101YT5 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-5
    Control FeaturesEnable, Reset
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)30V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 100mA
    Current - Supply (Max)20 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-5
    Current - Quiescent (Iq)140 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V