CS8101YDWFR20G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
CS8101YDWFR20G
CS8101YDWFR20G
型号
CS8101YDWFR20G
描述
IC REG LINEAR 5V 100MA 20SOIC
数据表
CS8101YDWFR20G.pdf
交付服务
CS8101YDWFR20G
内容 *
    CS8101YDWFR20G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Control FeaturesEnable, Reset
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)30V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 100mA
    Current - Supply (Max)20 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package20-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)140 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V