AZ1117H-1.2TRG1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AZ1117H-1.2TRG1
AZ1117H-1.2TRG1
型号
AZ1117H-1.2TRG1
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LINEAR 1.2V 1A SOT223
数据表
AZ1117H-1.2TRG1.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
AZ1117H-1.2TRG1
内容 *
    AZ1117H-1.2TRG1 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAZ1117
    RoHSRoHS
    PSRR75dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output1A
    Protection FeaturesThermal Shutdown
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)15V
    Voltage Dropout (Max)1.25V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-3
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V