AZ1084CS-2.5TRE1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AZ1084CS-2.5TRE1
AZ1084CS-2.5TRE1
型号
AZ1084CS-2.5TRE1
描述
IC REG LINEAR 2.5V 5A TO263
数据表
AZ1084CS-2.5TRE1.pdf
交付服务
AZ1084CS-2.5TRE1
内容 *
    AZ1084CS-2.5TRE1 规格
    RoHSRoHS
    PSRR72dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.5V @ 4.5A
    Supplier Device PackageTO-263
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V