AP78L12SG-13
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP78L12SG-13
AP78L12SG-13
型号
AP78L12SG-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LINEAR 12V 100MA 8SOP
数据表
AP78L12SG-13.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
AP78L12SG-13
内容 *
    AP78L12SG-13 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR54dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-20°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)27V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOP
    Current - Quiescent (Iq)5 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V