AP7361C-25DR-13
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP7361C-25DR-13
AP7361C-25DR-13
型号
AP7361C-25DR-13
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1A TO252
数据表
AP7361C-25DR-13.pdf
交付服务
AP7361C-25DR-13
内容 *
    AP7361C-25DR-13 规格
    RoHSRoHS
    PSRR75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.44V @ 1A (Typ)
    Current - Quiescent (Iq)80 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V