AP7361C-18D-13
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP7361C-18D-13
AP7361C-18D-13
型号
AP7361C-18D-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LINEAR 1.8V 1A TO252
数据表
AP7361C-18D-13.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
AP7361C-18D-13
内容 *
    AP7361C-18D-13 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.57V @ 1A (Typ)
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-252-3
    Current - Quiescent (Iq)80 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V