AP2115R5A-1.8TRG1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP2115R5A-1.8TRG1
AP2115R5A-1.8TRG1
型号
AP2115R5A-1.8TRG1
描述
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT89-5
数据表
AP2115R5A-1.8TRG1.pdf
交付服务
AP2115R5A-1.8TRG1
内容 *
    AP2115R5A-1.8TRG1 规格
    RoHSRoHS
    PSRR68dB (100Hz ~ 1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.75V @ 1A
    Supplier Device PackageSOT-89-5
    Current - Quiescent (Iq)75 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V