AP2114S-1.8TRG1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP2114S-1.8TRG1
AP2114S-1.8TRG1
型号
AP2114S-1.8TRG1
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LINEAR 1.8V 1A TO263
数据表
AP2114S-1.8TRG1.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
AP2114S-1.8TRG1
内容 *
    AP2114S-1.8TRG1 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR68dB (100Hz ~ 1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
    Control Features-
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.7V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263
    Current - Quiescent (Iq)75 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V