AP131-18WG-7
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP131-18WG-7
AP131-18WG-7
型号
AP131-18WG-7
描述
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT25
数据表
AP131-18WG-7.pdf
交付服务
AP131-18WG-7
内容 *
    AP131-18WG-7 规格
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (100Hz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 300mA
    Current - Quiescent (Iq)100 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V