AP130-28YRG-13
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP130-28YRG-13
AP130-28YRG-13
型号
AP130-28YRG-13
描述
IC REG LIN 2.8V 300MA SOT89R-3
数据表
AP130-28YRG-13.pdf
交付服务
AP130-28YRG-13
内容 *
    AP130-28YRG-13 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR58dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Control Features-
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 300mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89R-3
    Current - Quiescent (Iq)100 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V