AP1117D18G-13
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP1117D18G-13
AP1117D18G-13
型号
AP1117D18G-13
描述
IC REG LINEAR 1.8V 1A TO252-3
数据表
AP1117D18G-13.pdf
交付服务
AP1117D18G-13
内容 *
    AP1117D18G-13 规格
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (180Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.4V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-252-3
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V