AP1115AY28L-13
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP1115AY28L-13
AP1115AY28L-13
型号
AP1115AY28L-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LINEAR 2.8V 600MA SOT89-3
数据表
AP1115AY28L-13.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
AP1115AY28L-13
内容 *
    AP1115AY28L-13 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-243AA
    Control Features-
    Current - Output600mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 600mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-3
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V