AP1084K15L-U
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
AP1084K15L-U
AP1084K15L-U
型号
AP1084K15L-U
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LINEAR 1.5V 5A TO263-2
数据表
AP1084K15L-U.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
AP1084K15L-U
内容 *
    AP1084K15L-U 规格
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Control Features-
    Current - Output5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.4V @ 5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V