ADP3339AKC-1.5-RL7
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
ADP3339AKC-1.5-RL7
ADP3339AKC-1.5-RL7
型号
ADP3339AKC-1.5-RL7
描述
IC REG LDO 1.5A 1.5V SOT-223
数据表
ADP3339AKC-1.5-RL7.pdf
交付服务
ADP3339AKC-1.5-RL7
内容 *
    ADP3339AKC-1.5-RL7 规格
    PackageCut Tape (CT),Bulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output1.5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.48V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)40 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-3
    Current - Quiescent (Iq)200 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V