ADP3338AKC-3.3-RL7
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
ADP3338AKC-3.3-RL7
ADP3338AKC-3.3-RL7
型号
ADP3338AKC-3.3-RL7
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LDO 1A PREC 3.3V SOT-223
数据表
ADP3338AKC-3.3-RL7.pdf
交付服务
ADP3338AKC-3.3-RL7
内容 *
    ADP3338AKC-3.3-RL7 规格
    PackageBulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)8V
    Voltage Dropout (Max)0.4V @ 1A
    Current - Supply (Max)30 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223-3
    Current - Quiescent (Iq)190 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V