ADP3335ARM-3.3-RL7
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
ADP3335ARM-3.3-RL7
ADP3335ARM-3.3-RL7
型号
ADP3335ARM-3.3-RL7
描述
IC REG LDO 3.3V 500MA 8-MSOP
数据表
ADP3335ARM-3.3-RL7.pdf
交付服务
ADP3335ARM-3.3-RL7
内容 *
    ADP3335ARM-3.3-RL7 规格
    PackageCut Tape (CT),Bulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesShutdown
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.37V @ 500mA
    Current - Supply (Max)10 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)110 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V