ADP1716ARMZ-0.8-R7
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
ADP1716ARMZ-0.8-R7
ADP1716ARMZ-0.8-R7
型号
ADP1716ARMZ-0.8-R7
描述
IC REG LINEAR 0.8V 500MA 8MSOP
数据表
ADP1716ARMZ-0.8-R7.pdf
交付服务
ADP1716ARMZ-0.8-R7
内容 *
    ADP1716ARMZ-0.8-R7 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable, Tracking
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.4V @ 500mA
    Current - Quiescent (Iq)100 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)0.8V