ST1S06PU33R.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Fixed |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-VDFN Exposed Pad |
| Current - Output | 1.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1.5MHz |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Voltage - Input (Min) | 4.2V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-DFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |