S-8353A55MC-IROT2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-直流-直流开关稳压器
S-8353A55MC-IROT2G
S-8353A55MC-IROT2G
型号
S-8353A55MC-IROT2G
描述
IC REG BOOST 5.5V 300MA SOT23-5
数据表
S-8353A55MC-IROT2G.pdf
交付服务
S-8353A55MC-IROT2G
内容 *
    S-8353A55MC-IROT2G 规格
    Output TypeFixed
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Current - Output300mA (Switch)
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching50kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage - Input (Min)0.9V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Voltage - Output (Min/Fixed)5.5V