S-8330A28FS-T2-G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-直流-直流开关稳压器
S-8330A28FS-T2-G
S-8330A28FS-T2-G
型号
S-8330A28FS-T2-G
描述
IC REG BOOST ADJ 300MA 8SSOP
数据表
S-8330A28FS-T2-G.pdf
交付服务
S-8330A28FS-T2-G
内容 *
    S-8330A28FS-T2-G 规格
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Current - Output300mA (Switch)
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching180kHz
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)9V
    Voltage - Input (Min)2V
    Voltage - Output (Max)28V
    Supplier Device Package8-SSOP
    Voltage - Output (Min/Fixed)16V