LM46000PWP.pdf
| Package | Bulk,Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Voltage - Input (Min) | 3.5V |
| Voltage - Output (Max) | 28V |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |