LM3676SD-3.3.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Current - Output | 600mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.9V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-WSON (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |