LM3670MF-1.5.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Current - Output | 350mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |