FAN65005A.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk |
| RoHS | RoHS |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 35-PowerWFQFN |
| Current - Output | 8A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 65V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output (Max) | 32.5V |
| Supplier Device Package | 35-PQFN (6x6) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |