FAN5602MU33X.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Charge Pump |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Current - Output | 200mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |