AUR9705-33GH.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Current - Output | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | 3.3V |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |