TR3E686K020C0120
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
TR3E686K020C0120
TR3E686K020C0120
型号
TR3E686K020C0120
描述
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917
数据表
TR3E686K020C0120.pdf
交付服务
TR3E686K020C0120
内容 *
    TR3E686K020C0120 规格
    Part Status Active
    Capacitance 68µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 20V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 120 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 2917 (7343 Metric)
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm)