T95X475M020CSSL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
T95X475M020CSSL
T95X475M020CSSL
型号
T95X475M020CSSL
描述
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2910
数据表
T95X475M020CSSL.pdf
交付服务
T95X475M020CSSL
内容 *
    T95X475M020CSSL 规格
    Part Status Active
    Capacitance 4.7µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 20V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5 Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 2910 (7227 Metric)
    Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
    Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)