T95X106M016CSSL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
T95X106M016CSSL
T95X106M016CSSL
型号
T95X106M016CSSL
描述
CAP TANT 10UF 16V 20% 2910
数据表
T95X106M016CSSL.pdf
交付服务
T95X106M016CSSL
内容 *
    T95X106M016CSSL 规格
    Part Status Active
    Capacitance 10µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5 Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 2910 (7227 Metric)
    Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
    Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)