M39003/01-2259/T98
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
M39003/01-2259/T98
M39003/01-2259/T98
型号
M39003/01-2259/T98
品牌
Vishay Sprague
描述
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL
数据表
M39003/01-2259/T98.pdf
分类
钽质电容器
交付服务
M39003/01-2259/T98
内容 *
    M39003/01-2259/T98 规格
    Part Status Active
    Capacitance 39µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Type Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance) -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
    Height - Seated (Max) -
    Lead Spacing -
    Manufacturer Size Code B
    Features Military
    Failure Rate M (1%)