595D107X0016D8T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
595D107X0016D8T
595D107X0016D8T
型号
595D107X0016D8T
描述
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917
数据表
595D107X0016D8T.pdf
交付服务
595D107X0016D8T
内容 *
    595D107X0016D8T 规格
    Part Status Active
    Capacitance 100µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 140 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 2917 (7343 Metric)
    Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)