594D476X9016B2T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
594D476X9016B2T
594D476X9016B2T
型号
594D476X9016B2T
品牌
Vishay Sprague
描述
CAP TANT 47UF 16V 10% 1611
数据表
594D476X9016B2T.pdf
分类
钽质电容器
交付服务
594D476X9016B2T
内容 *
    594D476X9016B2T 规格
    Part Status Active
    Capacitance 47µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 16V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 720 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1611 (4028 Metric)
    Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)