592D157X0016R2T20H
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
592D157X0016R2T20H
592D157X0016R2T20H
型号
592D157X0016R2T20H
描述
CAP TANT 150UF 16V 20% 2824
数据表
592D157X0016R2T20H.pdf
交付服务
592D157X0016R2T20H
内容 *
    592D157X0016R2T20H 规格
    Part Status Active
    Capacitance 150µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 2824 (7260 Metric)
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)